Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

Завершено процедуру переведення емітентів до НДУ

 Акціонерні товариства, які на постійній основі користуються послугами «Альянс Ратушняк і партнери», наразі вже завершили процес переходу на обслуговування з ВДЦП до НДУ, пов'язаний з проведенням законодавчої реформи в цій сфері.

 Іншим емітентам, які обслуговувались в ВДЦП, нагадуємо, що перехід до НДУ має відбутися не пізніше 12.10.2013 р. – дати набрання чинності Законом України «Про депозитарну систему України». Вкластися в зазначений строк ще цілком можливо, але для цього варто вже почати підготовку необхідних документів.

 Емітентам, які не матимуть договорів про обслуговування емісії цінних паперів з НДУ, миттєві штрафні санкції не загрожуватимуть, проте такі підприємства матимуть проблеми зі скликанням та проведенням загальних зборів акціонерів, а також із вчиненням будь-яких інших адміністративних чи облікових операцій.

 До речі, слід вказати, що зазначення емітента в списку клієнтів НДУ зовсім не означає, що процес переходу на обслуговування до цього депозитарію завершено. Занесення до списку відбувається автоматично, по отриманню депозитарієм глобального сертифікату, але НДУ обслуговуватиме лише тих емітентів, які пройшли процедуру укладення договору, відповідно до Регламенту.

 Наразі «Альянс Ратушняк і партнери» працює над реалізацією наступного етапу адаптації до законодавчих змін – укладенням власниками ц/п договорів про відкриття (обслуговування) рахунків у ц/п з депозитарними установами (зберігачами цінних паперів).

Формально такі договори будуть обов’язковими з 12.10.2014 р., проте фактично їх відсутність може завдати помітних незручностей вже зараз. Наприклад, в разі зміни відомостей про власника ц/п, які вказуються в зведеному обліковому реєстрі (найменування/ПІБ, місцезнаходження/місце проживання тощо) актуалізувати їх можна лише через зберігача ц/п. Невідповідність цих даних, в свою чергу, може стати перешкодою для реалізації власником ц/п свої прав, включаючи право на участь в органах управління емітента, а також право відчужувати свої цінні папери.

 
Дізнатись більшеНаші послуги
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua